Blog

8 marca 2016

Wodne place zabaw – pomysł na biznes

Artykuł 1Oryginalna nazwa to Aquaparki, ale w Polsce nazwa ta kojarzy się z obiektami zamkniętymi. Stąd różne inne nazwy jak dmuchańce, nadmuchiwane tory przeszkód, wodne parki, wodne parki przeszkód, wodne place zabaw, a nawet wodne parkoury.

Brak ustalonego nazewnictwa pokazuje jasno, że wodne parki przeszkód to w Polsce absolutna nowość. A jak jest na świecie?

W krajach Europy zachodniej i południowej są bardzo popularne lub wręcz wszechobecne. Cytując właściciela firmy Aquaglide David’a Johnson’a: “nie sprzedaliśmy jeszcze Aquaparku, którego cena nie zwróciła się właścicielowi”.

Europejskim krajem o klimacie najbardziej zbliżonym do Polskiego, gdzie Wodne Parki biją rekordy popularności jest Holandia. Pogoda tam nie rozpieszcza, ale od czego są pianki?

Wstęp na Aquapark w Holandii na 1h to koszt ok. 15€. W Polsce ceny wahają się od 20 do 35 zł, w zależności od wielkości i atrakcyjności Wodnego Parku.

Producent Parków Wodnych Aquaglide oferuje kalkulator biznesowy, który po wpisaniu odpowiednich wartości wylicza potencjalny zwrot inwestycji.

Pierwsi śmiałkowie (instytucje publiczne jak i inwestorzy prywatni) już się zdecydowali, ale nadal jest czas aby popłynąć na fali nowości!

Bez kategorii ,
About swimstone