Blog

7 maja 2018

Czyszczenie produktów AquaglideWiosna to dobry czas na przypomnienie sobie zasad dbałości o dmuchane atrakcje Aquaglide. Inwestycja (głównie czasu) w dobrą i systematyczną konserwację dmuchanych placów zabaw na wodzie przekłada się na lata ich przydatności, a więc na zyski z ich udostępniania klientom.

Dmuchane atrakcje wodne Aquaglide mogą być stosowane zarówno w jeziorach jak i na morzach. Jeśli chodzi o te drugie to na pewno przyda się częstsza bo cotygodniowa pielęgnacja. To spowodowane jest zasoleniem (choć w Bałtyku dość niskim). Sprzęt należy spłukać słodką wodą i oczyścić za pomocą myjki ciśnieniowej pod stosunkowo niewielkim ciśnieniem ze wszelkiego typu zabrudzeń, Alg czy innych mikroorganizmów. Niektóre spoiny popularnie nazywanych dmuchańców na wodę mogą nie nadawać się do czyszczenia wodą pod ciśnieniem – tutaj z pomocą przychodzi szczotka z miękkiego, naturalnego włosia i roztwór szarego mydła z ciepłą wodą.

W przypadku jezior czy basenów postępujemy tak samo, z tym że rzadziej. Wszystko zależy jakości wody na akwenie czy pływalni.

Do zabrudzeń cięższego kalibru można użyć alkoholu (np. denaturatu), a jeśli to nie pomoże można użyć polecanych lecz dość kosztownych środków chemicznych dedykowanych do wodnych torów przeszkód czy parków wodnych produkcji Aquaglide.

Co rok lub dwa należy też odnowić powłokę UV z jaką nasze dmuchańce przychodzą, która jest ścierana poprzez użytkowanie.

Dodatkowo Trampoliny wodne Aquaglide (bez których wodny park nie może się obyć) te z serii Supertramp wyposażone w stalową ramę do której przyczepione są sprężyny należy sprawdzić pod kątem rozwoju ew. korozji i nałożyć smar na śrubki łączące poszczególne jej części.

Najważniejsze jednak to nie dopuścić do rozwoju pleśni. Zapobiegniemy temu czyniąc powyższe i – co bardzo ważne – dokładnie susząc nasze dmuchańce zanim zostaną włożone do pokrowców!

Bez kategorii
About swimstone