Blog

20 marca 2019

ŁATANIE PVC


Wiosna to dobry czas na przegląd techniczny sprzętu i dokonanie wszelkich pozagwarancyjnych napraw takich jak zadrapania na powłoce produktów, powodujących wyciek powietrza. Produkty Aquaglide wykonane są z PVC (błędnie nazywanym PCV) o gramaturze komercyjnej i grubości aż 0,90mm! Taka grubość stosowana jest na pontonach mających kontakt ze skalistym podłożem, tak więc jest wyjątkowo odporna na zadarcia.

Najczęstszy powód wycieków to zarysowania spowodowane zegarkami, klamrami, obrączkami, itp., stąd tak ważne jest zwracanie uwagi na to co mają na sobie użytkownicy sprzętu Aquaglide, Spinera czy innego sprzętu wykonanego z PVC.

Dodatkowo posiadacze wodnego sprzętu pływającego użytkujący go na wodach o wyjątkowo dużym zasoleniu mogą też po paru sezonach być zmuszeni do wymiany zaworu.

Istnieje wiele technik klejenia produktów, ale najważniejszy jest dobór odpowiedniego kleju do danego rodzaju wycieku. Klejenie wykonuje się zarówno z użyciem łatki jak i bezłatkowo.

Poniżej prezentujemy jeden ze sposobów klejenia PVC przy użyciu łatek. Zanim jednak przystąpisz do klejenia skontaktuj się ze swoim dealerem, który udzieli szczegółowych informacji odnośnie klejenia danego wycieku na sprzęcie pływającym.

Bez kategorii
About swimstone